0
POBIERZ BEZPŁATNY
E-BOOK

O modułach

E-book, warsztat składa się z pracy nad 7-mioma modułami

Moduł I obejmuje 3 spotkania, a dokładnie 12 ćwiczeń, które pozwolą Ci przyjrzeć się swojej obecnej sytuacji zawodowej. Zweryfikujesz swoje plany/marzenia/cele, ocenisz prawdopodobieństwo ich realizacji. W oparciu o dotychczasowe doświadczenie zawodowe wyciągniesz wnioski, które jako jedne z wielu, zagwarantują Ci podjęcie właściwej decyzji tj. nowa praca, zmiana miejsca pracy lub otwarcie własnej działalności gospodarczej. Zweryfikujesz swoje kompetencje pod kątem tego, co chcesz zrealizować. Praca z tym modułem kończy się zestawem pytań, dzięki którym dostrzeżesz ukryte talenty, osiągnięcia, które przez wzgląd na okoliczności lub osoby, mogły zostać określone jako coś „bez znaczenia”, „głupie”, „mało ważne”.

Moduł II to spotkanie 4 i 5. Dokładnie 5 ćwiczeń, które rozwieją Twoje wątpliwości w obszarze tego, kim masz zamiar się stać. Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie w nowej roli?, czy przyjdą do Ciebie klienci?, czy będą zadowoleni z Twoich usług? Odpowiedź na te pytania uzyskasz, wykonując zaproponowane przeze mnie ćwiczenia, z wykorzystaniem wiedzy o Twoich  talentach i wyznawanych wartościach. Prawdopodobnie jesteś po testach/teście, znasz swoje talenty. Natomiast to, co Ci proponuję to wykorzystanie tej wiedzy, by móc m.in. sprawdzić, czy funkcja, którą będziesz pełnił w pracy/działalności gospodarczej, jest na miarę Ciebie tzn. tego, kim jesteś. Myśląc o przebranżowieniu się, poszukując pomysłu zawodowego na siebie, zapewne zależy Ci, by być profesjonalistą w swojej dziedzinie lub/oraz być profesjonalny w pracy. Dzięki ćwiczeniom z wykorzystaniem min. wyznawanych wartości wyciągniesz ku temu odpowiednie wnioski.

Moduł III zatytułowany, Jaki mam iloraz inteligencji emocjonalnej? I jak go powiększyć?, składa się z czteroetapowej pracy. Inteligencję emocjonalną należy rozumieć jako poziom świadomości odczuwanych emocji, które bardzo często przysłania nam intelekt. Dzięki ćwiczeniom, które proponuję, uwolnisz skrywane dotąd emocje, które znajdą ujście w Twoim ciele. Jaki to ma związek z pracą/zawodem/prowadzeniem działalności gospodarczej? Emocje, które zaczniesz odczuwać, są po to żebyś mógł rozpoznać, czy te nowe zajęcie, którym masz zamiar się zająć, jest właściwe, zgodne z Tobą. Być może masz wiele planów, marzeń, celów i każdy z nich wydaje się równie atrakcyjny i możliwy do zrealizowania. To emocje, które pojawią się w Twoim ciele, wskażą który kierunek jest właściwy. Być może uznasz, że nie jest Ci to potrzebne, ponieważ uważasz siebie za osobę wystarczająco świadomą i uważną tego, co się wokół Ciebie dzieje. Jeżeli tak jest, warto popracować z poziomami, by wejść na jeszcze wyższy poziom świadomości. Wysłuchaj podcastu, by dowiedzieć się więcej o pracy z tym modułem.

Moduł IV i V to dwa spotkania (7 i 8), 5 ćwiczeń. W nich zaproponowałam rozwiązanie, byś zweryfikował to nowe zajęcie pod kątem ważnych, często pomijanych kryteriów. Dzięki temu unikniesz poczucia straty, rozczarowania, bezradności, która może się pojawić, gdy to „do czego chcesz wyjść” okaże się być inne, niż się spodziewałeś. Unikniesz poczucia winy z cyklu …gdybym to ja wiedział, to bym tego nie zrobił… Chodzi o to, żebyś był świadomy tego, z czym ta zmiana się wiąże, jakie konsekwencje niesie za sobą zmiana i czy jest na to Twoja zgoda. Moduł V zawiera w sobie ćwiczenia, które są etapem wstępnych podsumowań. Ćwiczenia, które znajdziesz w tym module, pozwolą Ci uporządkować wszystkie Twoje myśli, uczucia w kontekście podjęcia ostatecznej decyzji w temacie pracy/zawodu lub działalności gospodarczej, którą masz zamiar otworzyć.

Moduł VI i VII to dwa spotkania  (9 i 10), a dokładnie 9 ćwiczeń. Niewystarczająco dobry, boję się, dla mnie jest już za późno, brak mi umiejętności organizacji czasu, nie mam wsparcia, to jedna z serii blokad, która może towarzyszyć Ci na drodze do realizacji celu zawodowego. W module V zaproponowałam ćwiczenia, dzięki którym poznasz narzędzia, w jaki sposób sobie z nimi poradzić. W Module VII Lubię siebie! Ćwiczenia na zwiększenie poczucia własnej wartości zostały opisane ćwiczenia, dzięki którym zaczniesz myśleć o sobie w kategoriach pewnej siebie osoby „w tym jestem dobry i to mi świetnie wychodzi”, „raz mi się nie udało, ale drugi raz na pewno mi się uda”, „nie muszę wiedzieć wszystkiego, wystarczy, że wiem…” , „mam prawo się mylić”, „mam prawo popełniać błędy”.